Bieszczady fotogaleria, Bieszczady Noclegi, zdjęcia bieszczady Maciej Grzegorzek Bieszczady, Bieszczady zdjęcia
Maciej Grzegorzek

Rocznik 1975, mieszka od urodzenia w Jabłonkach -  miejscowości w sposób szczególny wtopionej w krajobraz przyrodniczy i historyczny Bieszczadów.

Przyrodnik i fotograf z pasji, absolwent Ekonomi Krakowskiej Akademii Rolniczej, zawodowo związany ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Jabłonkach, gdzie swoim zamiłowaniem dzieli się z  młodzieżą.
www.noclegi-bieszczady.pl


Jako jedyny bieszczadzki fotografik jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Lucy Awards” zwanego Oscarami fotografii oraz uczestnikiem prestiżowego projektu „The Collection of Masterpieces ” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Artystów Fotografików (FIAP) oraz Amerykańskiego Związku Fotografów (PSA). Laureatem Światowych Konkursów Trierenberg, Sony oraz Konkursu Europejski fotograf
roku GDT w Niemczech


Jest również autorem przyrodniczych zdjęć filmowych do projektu Poznaj Prawdziwe Bieszczady, nagrodzonego I miejscem na Festiwalu Filmów Turystycznych „Tour -Film”,współpracował jako autor reportaży i zdjęć video z TVP, TVN oraz niemiecką stacją NDR. Jego etiuda filmowa była nominowana do głównej nagrody festiwalu filmowego „Green Heart”  w trakcie Konferencji Klimatycznej w Poznaniu.

Pierwsze zdjęcia opublikował  mając 14 lat, w wieku 16 lat, jako stypendysta KFnrD napisał   ilustrowaną własnymi zdjęciami pacę naukową o ptakach Jeziora Myczkowskiego, opublikowaną przez Fundusz. Jego wystawę Fotograficzną „Bieszczadzkie Piękno” zorganizowaną 1990 r. w podwarszawskim Jadwisinie obejrzeli m. in Witold Lutosławski, Jacek Kuroń, Krzysztof Zanussi,  Henryk Samsonowicz, prof. Krzysztof Obłój, Kazimierz Marcinkiewicz.
W latach 1994-97 współpracował z redakcją miesięcznika Przyroda Polska, przekazując do publikacji swoje teksty i fotografie.

Młodzieńcza fascynacja Wielką Przygodą z Fotografią i Bieszczadami trwa do dzisiaj.
Bieszczady to jego ekologiczna nisza, z którą związał się tak trwale jak każdy endemit wplata się w środowisko, w którym wyewoluował.  Pozostaje z tymi górami, w nieustannym jak do tej pory związku, zarówno w sferze codziennej zawodowej pracy jak i przyrodniczo-artystycznej działalności, która pomimo że wykracza poza granice regionu zawsze będzie odzwierciedleniem bieszczadzkich inspiracji i   pasji zrodzonej z  emocjonalnego związku z tą krainą. 

Nagrody i wyróżnienia

1989 - "Przyroda i Człowiek" Red. Prog. TV "Laboratorium" wyróżnienie
1992 - "Bieszczadzka zima" Red. Gaz. Bieszczadzkiej I nagroda
1993 - "Bieszczadzka jesień" Red. Gaz. Bieszczadzkiej III nagroda
1994 - "Ogólnopolski Konkurs Fot. Młodzieżowej" Bolesławiec wyróżnienie
1995 - "Ogólnopolski Konkurs Foto Eko" wyróżnienie
1996 - Konkurs Fotograficzny im. Wł. Puchalskiego Red. "Łowca Polski" wyróżnienie
1997 - Konkurs Fotograficzny im. Wł. Puchalskiego Red. "Łowca Polski" III nagroda
1998 - "Lato" Red. "Poznajmy Las" I nagroda,  "Jesień" Red. "Poznajmy Las" II nagroda
1999 - "Zimowe dzieła sztuki" Red. "Poznaj Świat" I nagroda
2003 -  Las Polski II ZDJĘCIE ROKU
2006 - I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych "Tour-Film" w Poznaniu. (autorstwo zdjęć przyrodniczych  do Filmu „Poznaj Prawdziwe Bieszczady” Jacka Szarka z Tvp Rzeszów)    
2008 - International Photography Award Nowy Jork III nagroda. Uczestnictwo w wystawie „Best of show”, Los Angeles
2008 - Nominacja do głównej nagrody konkursu filmowego Green Heart Awards (Konferencja Klimatyczna w                                                       Poznaniu) za   etiudę filmową”                                                                  
2009 - Konkurs Fotograficzny im. Wł. Puchalskiego Red. "Łowca Polski" wyróżnienie
2010 - I nagroda w kategorii jaskrawe konkursu Ministerstwa Środowiska „Różnorodność biologiczna to   życie.”
2010 - International Photography Award Nowy Jork. Wyróżnienie (Honorable Mention in Fine Art - Landscape category for the winning entry "landscape with springflakes" )

2011 - uczestnictwo w projekcie „The Collection of Masterpieces 2010. pod patronatem   Międzynarodowej                                                                                                Federacji Artystów Fotografików (FIAP)   oraz   Amerykańskiego Związku Fotografów (PSA).   
2011 - Złoty medal w kategorii panorama w międzynarodowym konkursie Trierenberg Special Themes Circuit -Design Center Linz Austria
2011 - I miejsce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Moja wieś"  Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Warszawa.
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie  Europejski  Fotograf Przyrody roku 2011. Uczestnictwo w wystawie pokonkursowej na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Lunen w Niemczech.
2011 - International Photography Award Nowy Jork. I miejsce w kategorii "Pets" oraz 9 honorowych wyróżnień w
kategoriach Głębsza perspektywa, Środowisko naturalne, Pory Roku, Panorama, Drzewa, Krajobraz, Dzikie życie,
Dzieci, Zdjęcia Ślubne.
2012 Złoty medal w kategorii "Woda" w międzynarodowym konkursie Trierenberg Special Themes Circuit -Design Center Linz Austria. Na konkurs wpłynęło 80 tysięcy zdjęć.
2013 Zdjecie "Rzeka owiec" w finale Światowego Konkursu Sony WPA w Londynie.
http://worldphoto.org/images/image-gallery/16047/?FromImageGalleryCategoryID=81POWRÓT

PUBLIKACJEPUBLIKACJE
NAGRODY NAGRODY
GALERIAGALERIA
AUTORAUTOR

ZAMÓW ALBUM
HOMEHOME